Mažųjų šnekučių“ strategijos pagrindas – vaikų mokymasis žaidžiant.

 

Žaidimas – tai ne tik vaiko „darbas“, bet ir jo augimo bei vystymosi būdas. Taip jis pradeda suvokti ribą tarp savo vidinio ir išorinio pasaulio.

 

Žaisdamas vaikas sužino naujos informacijos, atranda naujų dalykų, tyrinėja, eksperimentuoja ir susipažįsta su priežastimis bei pasekmėmis, suvokia laiką ir erdvę, išmoksta tikrinti hipotezes.

 

Per žaidimą vaikai gauna galimybę suvokti anglų kalbą. Mokytojai organizuoja mokomuosius žaidimus ir užsiėmimus, užtikrina vaikučių anglų kalbos ir kitų įgūdžių raidą. Visos užduotys visiškai atitinka jų brandos ir pasiruošimo lygį. Taip mažieji šnekučiai skatinami mokytis ir dirbti komandoje, bendrauti ir dalytis savo mintimis bei įspūdžiais.
Vaikas yra svarbiausias mokymo proceso narys. Mokytojas per pamokėles ne tik vadovauja, bet ir padeda kiekvienam vaikui atsiskleisti ir stengiasi surasti būdą, kaip jis galėtų dalyvauti žaidimuose ir kitoje
veikloje, per kurią geriau ir kokybiškiau įsisavintų kalbos subtilybes. Per pamokėles daugiausiai dėmesio kreipiama į kiekvieno vaiko asmenybę ir individualumą. Vaikučiams leidžiama laisvai pažinti, mokytis, tyrinėti
ir dalyvauti. Programa sukurta atsižvelgiant į vaiko amžių, todėl visų pamokėlių bei žaidimų turinys atitinka tam tikrų metų ikimokyklinio amžiaus vaikų gebėjimus.

 

Mokymo priemonių ir veiklos įvairovė – puikus būdas suteikti įvairių sričių žinių bei įgūdžių. Per pamokėles vaikai ne tik mokosi anglų kalbos, taip pat tobulinami jų emociniai ir bendravimo įgūdžiai. Be šių
įgūdžių vaikas nesugebėtų bendrauti ir dalyvauti grupės veikloje net mokėdamas kalbą.

 

Svarbiausia – mokymosi procesas. Vaiko mokymo procesas turi būti smagus ir įdomus, todėl į jį įtraukiama daug žaidimų. Kitaip mažyliams nebūtų įdomu mokytis, nes jie visada dalyvauja tik toje veikloje, kuri yra smagi. Visi vaikai mėgsta dainuoti daineles, šokti ir žaisti jiems patinkančius žaidimus.

 

Kruopščiai paruošta, linksma, spalvinga ir įvairi pamokėlių medžiaga suteikia vaikučiams ne tik daug džiaugsmo ir malonių akimirkų, bet ir galimybę pasiekti gerų rezultatų.

Būrelio vadovė Asta Ivancevičienė