Dažnas mėgsta padejuoti, kad labai sunki ir neįdomi yra lietuvių kalba, kad reikia mokėti labai daug taisyklių, kad taisyklingai kalbėtum ir rašytum lietuviškai, kad anglų ir kitos Vakarų Europos kalbos yra daug paprastesnės, lengvesnės, patrauklesnės ir pan.

Taip, tenka pripažinti, kad mokytis lietuvių kalbos iš tiesų nėra lengva dėl gana sudėtingos lietuvių kalbos gramatikos, kirčiavimo, priegaidžių ypatumų ir kt. Tačiau kodėl jos mokosi užsieniečiai, kodėl ji yra dėstoma įvairiausiuose pasaulio universitetuose ir Europoje, ir už jos ribų?

Kiekviena išmokta kalba – tai ir nauja pažintis su tos šalies kultūra, nauji kultūriniai ir tarpusavio kontaktai įvairiose gyvenimo srityse. Todėl siūlau KELIONĘ Į LIETUVIŲ KALBOS ŠALĮ.

Keliaudami  po lietuvių kalbos šalį vaikai išmoks kalbėti lietuviškai,  išplės akiratį ir dalį dėmesio skiris aplinkiniam pasauliui – suvokimui, kad gyvena puikiausioje pasaulyje šalyje. Keliaudami  kur kas aiškiau suvoks, kad nėra vieninteliai svarbiausi ir kad ne jie vieni patiria sunkumų.

Sutikti draugai padės geriau suprasti aplinkinius ir juos priimti, skatins atrasti daugiau tarpusavio bendrumų ir pasijusti Lietuvos  dalimi.

Iš kelionės vaikai grįš išmintingesni, malonesni ir atviresni –  mokėdami susišnekėti lietuviškai. Kelionė į lietuvių kalbos šalį išties pakeis vaiką, kuris patirs naujų emocijų,  minčių,  įspūdžių ir – svarbiausia – žinių. Vaikai grįš iš kelionės KALBĖDAMI LIETUVIŠKAI.  Gyvenimą nejučia pradės skirstyti į gyvenimą prieš kelionę  į kalbos šalį ir po –  suvokdamI, kokioje puikioje šalyje jie gyvena.

Lietuvių kalbos būrelio vadovė Helena Žukovska